אנו חיים בתקופת שפע. קיים שפע של אפשרויות, שפע של עיצובים וכל אדם שבונה את ביתו בוחר לעצמו כיום את העיצוב שמתאים לו. לכל סגנון עיצוב יש את סוג הפרגולה המתאימה לו.

פרגולות עץ

סגנון העיצוב הכפרי אשר כולל לרוב גג רעפים, גינה רחבה ומשטחי דק מבקש לעצמו פרגולת עץ. פרגולות כאלה ידגישו לרוב את יופיו הטבעי של העץ, על שלל גווניו. כמו כן אופנתי בשנים האחרונות לצבוע את העץ בצבע לבן אטום וכך לקבל מראה כפרי-יוקרתי. מראה לבן נקי מצד אחד ומראה גס טבעי מצד שני שיוצרים את המתח העיצובי הנכון לבתים בשנות העיצוב האחרונות.

פרגולות ברזל

סיגנון העיצוב המודרני אשר כולל בתים שבנויים בקווים ישרים בלבד, עם גגות שטוחים ומשחקי צורות מרובעות בפתחים, בקירות ובחלוקות החללים הפנימיים מזמין לצרף אל הבית פרגולת ברזל. פרגולות אלה מהוות המשכים ישירים של עיצוב הבית ופורצות החוצה ממנו בעוצמה שרק פלדה יכולה לשדר. עוצמתן מהווה נדבך עיקרי במהות העיצובית שלהן ולכן שימוש בפרופילים תעשייתיים שמשמשים לבניית קונסטרוקציות גדולות הם חלק בלתי נפרד מהמראה.

פרגולות אלומיניום

אך לעיתים יש רצון ליצור מראה קליל ונקי, כזה שלא מתערב יותר מידי בעיצוב הבית אלא זורם איתו בנוכחות מועטת. במקרים כאלה מומלץ לשלב פרגולות אלומיניום בצבעים עדינים וחתך פרופילים קטן עד כמה שניתן. פרגולות אלה משתלבות יפה בבנייני קומות וחצרות קטנות כאשר לא רוצים שהפרגולה "תגנוב את ההצגה" מיופיו של הבית או חזית הבניין.