הפרגולה הכשרה נולדה מתוך ביקוש עצום של קהל גדול שמעוניין להפוך את הפרגולה שלו לסוכה בחג הסוכות ומיד לאחריו לכסות אותה בפלסטיק נגד גשם.

השמירה על הפרגולה מפני הגשם באמצעות כיסוי פלסטיק היא ברורה ומובנת וכך נוהגים רוב האנשים לעשות. אך הבעייה מתחילה כשמעוניינים לפרק כיסוי זה לקראת חג הסוכות ולהחזירו מיד אחרי החג.

חיבור הפלסטיק באופן הרגיל בו הוא מותקן נעשה עם ברגים מיוחדים שנקדחים דרך הפלסטיק ויוצרים בו חורים. לעולם לא ניתן להחזיר את כל הברגים בדיוק לחורים שלהם וליצור אחיזה טובה מחדש בתשתית אליה הם מחוברים. כמו כן הפלסטיק נצמד לקיר ובמקרים רבים נמרח בחומרי איטום שונים כמו סיליקון או סיקהפלקס ולא ניתן לקלף אותם בצורה יפה ולהחזירם למקום, ובמיוחד כשפעולה זו אמורה להתבצע שנה אחר שנה.

לכן פיתח עודד גרבר מחברים ייחודיים ושיטת התקנה שאינם מצריכים כל ידע מקצועי ואף כלי עבודה כדי להסיר את כיסוי הפלסטיק ולהחזיר אותו למקומו. גם אין צורך לטפס על הפרגולה ולהסתכן כלל!

כל שיש לעשות הוא לשחרר מספר ידיות ולמשוך בקלות את כיסוי הפלסטיק באופן ידני החוצה מתוך הפרגולה. הכיסוי הוא קל משקל וניתן להניח אותו בקלות בפינת המרפסת עד תום חג הסוכות ולאחר מכן ניתן להחזירו בפעולה שאינה אורכת יותר מ- 10 דקות.

שיטה זו נרשמה כמדגם רשום וייחודית בכל תחום הפרגולות.

ניתן לבצע אותה רק על פרגולות חדשות שנבנות במיוחד לצורך זה. ניתן לקבל את הפרגולות במספר צבעים וכולן מגיעות עם סרגלי הצללה מעץ שמשמשים גם כסכך כשר. הסכך מונח במקומו ואינו מחובר באמצעות ברגים או מסמרים מברזל וכך נשמרת כשרותו, וכן ניתן לשחרר סרגלים לצורך מצוות "ניעור סכך".

חג שמח וכשר!