פרגולות מתכת הן הפרגולות המבוקשות ביותר בשנים האחרונות. הן עמידות ביותר, משדרות מראה נקי ומודרני ומשתלבות בסגנון הבנייה העדכני. אבל רק רגע! גם פרגולות אלומיניום וגם פרגולות ברזל הן למעשה –פרגולות מתכת! אז מהם ההבדלים?

פרגולות אלומיניום

פרגולות האלומיניום בנויות מפרופילים קלים ועדינים. זהו יתרונן, אך מצד שני זהו גם חיסרון. יש צורך להציב פרגולות כאלה על מספר רב יחסית של עמודים או מוטות תלייה כאשר הן ניתלות מלמעלה. הן בנויות תמיד אך ורק מפרופילי אלומיניום כאשר גם פרופילי ההצללה עשויים אלומיניום בצורת Z או צורת מקבילית או מלבן. יש בהן אחידות מושלמת שיוצרת תחושה של מוצר חף מפגמים אשר יוצר בטכניקה סופר מודרנית למתן מראה נקי.

פרגולות ברזל

לפרגולות ברזל לעומת זאת, יש מראה דומה אך השימוש בפרופילי הפלדה מאפשר למשל מפתחים גדולים מאוד בין העמודים ודבר זה יכול לאפשר תחושת מרחב נהדרת. גם בתלייה מלמעלה ניתן להשתמש בפרופילים אלה כאשר גם מוטות התלייה עשויים ברזל. תהליך הייצור שכולל גילוון (ציפוי נגד חלודה) וצביעה יסודית בצבעים מתאימים הופך את השימוש בברזל לבטוח מפני פגעי מזג האויר. בפרגולות אלה ניתן לשלב גם הצללה בסרגלי עץ, מוטות במבוק או רצועות בד. הכיסוי שלהן בפלסטיק שמונע חדירת גשם הופך אותן למוצר מושלם ואפילו ניתן לשלב בהן גופי תאורה ומאווררים.

אז במה חשקה נפשכם? מראה עדין וקליל או תעשייתי עם תחושה של עבודת יד? בכל בחירה תקבלו מוצר עמיד ויציב לשנים רבות.